Dzisiaj jest

Do wakacji jeszcze:

 

 

 

 
 
Akcja Zima - precz z nudą

W czasie ferii zimowych szkoła przygotowała ciekawe formy spędzania czasu wolnego.

Uczniowie SP10 mogli korzystać z zajęć komputerowych, sportowych, języka angielskiego, plastycznych
 i innych.

(kliknij, aby powiększyć zdjęcie)

   
 
W tym roku, już po raz kolejny w czasie ferii, odbywały się warsztaty plastyczne nt. Kwiaty z papieru.
W zimie, gdy wokół brakuje nam kwiatów i zieleni sami tworzyliśmy dekoracyjne kompozycje i bukiety.
Z kolorowej bibuły nasze zręczne palce wyczarowały różnobarwne krokusy, róże, magnolie, irysy i wiele, wiele innych. Poznaliśmy również nową technikę wykonywania kwiatów ze skręconego papierowego sznurka czyli TwistArt.

 

 

Dni Otwarte SP10

 


Echo z dni otwartych

W trakcie dni otwartych nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali liczne atrakcje i  niespodzianki dla naszych gości.

Rodzicie mogli uczestniczyć w lekcjach otwartych z matematyki, informatyki (E-learning w praktyce) i przyrody, poznać warunki i zaplecze techniczne naszej szkoły oraz uczestniczyć w meczu piłki siatkowej rodzice kontra nauczyciele. Dużym powadzeniem cieszyła się kawiarenka szkolna oraz przedstawienia teatralne. Nasi goście mogli obejrzeć film o szkole przygotowany przez uczniów klas VI w języku angielskim oraz inne produkcje szkolnego studia telewizyjnego.

Cieszymy się, że rodzice wykazali duże zainteresowanie naszą uroczystością i licznie przybyli aby odwiedzić naszą szkołę. Nasza impreza okazała się "strzałem w dziesiątkę". Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Oto bardziej szczegółowy opis dni otwartych:

 

E-learning w praktyce

Nasza szkoła oferuje nie tylko zwyczajne lekcje w systemie klasowo-lekcyjnym, ale także, próbując iść z duchem czasu i rozwojem technologii informacyjno-komunikacyjnych,  wzbogaciła naszą ofertę edukacyjna o platformę e-learningową. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z lekcji wirtualnych  języka angielskiego, informatyki i matematyki. Specjalnie dla naszych uczniów przygotowaliśmy w systemie e-learning próbne testy kompetencji. Uczeń jest w stanie sprawdzić się przed prawdziwym egzaminem, a nauczyciel ma pełną wiedzę na temat osiągnięć i niedoskonałości uczniów. Co daje mu większe możliwości planowania efektywnego nauczania i korygowania niedociągnięć uczniów.

Dzięki tej możliwości uczniowie w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca mogą zalogować się do systemu i sprawdzić swoje wiadomości, powtórzyć i utrwalić niektóre trudniejsze zagadnienia z lekcji oraz doskonalić umiejętność korzystania z komputera i Internetu. Wykorzystujemy tym samym naturalny pęd młodych ludzi do nowych technologii zachęcając ich jednocześnie do edukacyjnego wykorzystania możliwości sieci Internet.

 

Omnibus

W dniu 23.02.2008 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy ogólnej OMNIBUS. Uczestniczyły w nim trzy–osobowe drużyny uczniów klas czwartych. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu kilku kategorii:
.nauki ścisłe, przyroda, literatura i historia.
Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą. Walka była zatem bardzo pasjonująca. Zawodników dopingowali koledzy i koleżanki z klas czwartych oraz przybyli na konkurs rodzice. Konkurs prowadziła p.Ewa Michałek.

A oto wyniku konkursu

I miejsce - klasa 4a 16 punktów
II miejsce – klasa 4 b 15 punktów
III miejsce – klasa 4c 14 punktów
IV miejsce – klasa 4 d 13 punktów

Na zakończenie konkursu każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

 

GEOMETRIA INACZEJ?
Dlaczego nie. WYSZYWANA GEOMETRIA? – niemożliwe! A jednak… Jak narysować kwadrat? Co wiesz o jego przekątnych? Linijka i cyrkiel – mamy sześciokąt foremny. Przekątne sześciokąta (jest ich 9) i otrzymaliśmy piękną „Gwiazdę” – dwunastokąt. A teraz tylko igła, kolorowe nici, trochę chęci i … Możesz wyczarować barwne obrazki. 23.02, w dniu ‘otwartych drzwi szkoły’ uczniowie klasy 5a bawili się geometrią i igłą. Spod palców dziewcząt i chłopców wyłaniały się bajeczne przykłady połączenia matematyki z plastyką i techniką. Zajęcia prowadziła p. Maria Mac.


Natomiast p. Dorota Grodzka zajmowała się czarami w matematyce. Najprzyjemniejsza forma nauki matematyki to zagadki, zabawy i ciekawostki. Jest w tym trochę magii i tajemnicy. Ich analizowanie zmusza uczniów do matematycznego myślenia. „Matematyczne czarowanie” odbywało się w kilku etapach:
-Część I Sztuczki z liczbami Gdzie jest kokardka?
-Część II Sztuczki z kartami Czerwone i czarne Odgadywanie wybranej karty
-Część III Zadziwiające powierzchnie Wstęga Mőbiusa
Kartka o czterech stronach Kartka o trzech stronach
-Część IV Ciekawe własności działań Sztuczka magiczna


Z przyrodą na Ty

Pani Renata Reizer-Kidała udostępniła przybyłym na Dzień Otwarty Szkoły rodzicom i uczniom, oglądanie pracowni przyrodniczej (sala nr 18). Zwiedzający mogli osobiście przyjrzeć się mikroskopom, a nawet dotknąć znajdujące się w klasopracowni eksponaty.

 

Kto mieszka w bibliotece? Każde dziecko wie, że Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Calineczka, Królowa Śniegu oraz wiele innych fantastycznych postaci.

W tym wyjątkowym dniu bohaterowie bajek i baśni zaprezentowali się czytelnikom „na żywo” w przedstawieniu pt. „Bajka wędruje po świecie” przygotowanym przez uczniów klasy IIIc.

Widzami byli rodzice oraz zaproszeni goście. Bajkowy nastrój udzielił się wszystkim Po spektaklu wszyscy uczestnicy wspólnie bawili się rozwiązując krzyżówki, zagadki i rebusy. Imprezę przygotowały panie: Aldona Hałdys i Agnieszka Drewniak.
 

Coś dla łacuchów

Ogromną popularnością cieszyła się szkolna kawiarenka. W jej organizację i prowadzenie zaangażowały się panie Magdalena Pączek, Małgorzata Pękala, Renata Biedka oraz uczennice kl. VId: Aldona Babiarz, Gabriela Bąska, Emilia Kudasik oraz Joanna Rząsa. Rodzice upiekli przepyszne ciasta. Apetyczne wafle, piękne ciasteczka, różnorodne placki oraz kawa, herbata i napoje przyciągały rzesze amatorów słodkości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mamom i babciom za to, że dzięki ich zaangażowaniu oraz umiejętnościom kulinarnym w szkole było słodko

 

 

W pierwszym półroczu 2007/2008 nasi uczniowie z powodzeniem uczestniczyli w wielu konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych

 

Oto szczegóły naszej rywalizacji:

- Konkurs Interdyscyplinarny Matematyczno – Przyrodniczy
Udział wzięło 22 uczniów z klas szóstych, zaś do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie
1. Babiarz Aldona 6d 2. Klepacki Szymon 6d 3. Kmiecik Karolina 6a 4. Kubiszyn Radosław 6b
5. Skrzypiec Jakub 6d 6. Ślęczka Piotr 6b

- Konkurs „Matematyczno – Przyrodniczy Czar Par”, organizowany przez Gimnazjum Nr 7. Uczestniczyło w nim 12 par z klas szóstych. W finale znalazły się dwie pary :

1. Kubiszyn Radosław i Ślęczka Piotr 6b 2. Babiarz Aldona i Klepacki Szymon 6d

 

- Konkurs „Matematyczny As”

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów klas piątych i szóstych. W finale znaleźli się następujący uczniowie :

1. Kinga Łoza 5c 2. Tomasz Piersisk 5d 3. Aleksander Gromala 6b 4. Szymon Klepacki 6d 5. Radosław Kubiszyn 6b 6. Aneta Myszka 6b 7. Adam Plęs 6d 8. Piotr Ślęczka 6b 9. Wiktoria Warchoł 6c

 

- Konkurs „Szkoła moich marzeń”, organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 19

Z naszej szkoły dostarczono cztery prace uczennic klas 6a i 6b. Były to projekty – modele z brył geometrycznych, przedstawiające szkołę, w której chcielibyśmy się uczyć. I miejsce zdobyła praca wykonana przez Andżelikę Gratkowską i Karolinę Kmiecik z klasy 6a. Projekt zatytułowany był „Szkoła moich marzeń na wzór szkoły Harry Pottera”.
 

- Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny 2007” Z grupy 29 uczestników konkursu z klas IV – VI laureatami zostali :

II miejsce – Bartosz Wesół 4a Konrad Rejman 4c Radosław Kubiszyn 6b

III miejsce - Michał Olech 4c Karolina Kmiecik 6a
 

- Międzynarodowy Konkurs OXFORD Educational International – London Test Matematyka Plus VIII Edycja

W konkursie uczestniczyło 60 uczniów z klas IV – VI. Laureatami zostali :

Konrad Rejman 4c - laureat I stopnia Radosław Kubiszyn 6b – laureat II stopnia Karolina Kmiecik 6a - laureat III stopnia Martyna Szewczyk 6c – laureat III stopnia Piotr Ślęczka 6b – laureat IV stopnia Weronika Trytek 5c – laureat V stopnia Wiktoria Warchoł 6c – laureat V stopnia, laureat II stopnia Remigiusz Data III b, laureat  II stopnia  Michał Kowalczyk III a, laureat III stopnia Apolonia Rogulska IIIa, laureat IV stopnia Erwin Liszkowicz IIIa, laureat IV stopnia Justyna Sarna IIIb, laureat V stopnia Dominika Gajewska IIIb.    

W lutym odbył się w naszej szkole konkurs „Młody Matematyk”. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas piątych i szóstych. II etap tego konkursu odbędzie się w kwietniu w Szkole Podstawowej Nr 12. Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie : 1. Babiarz Aldona 6d 2. Klepacki Szymon 6d 3. Kmiecik Karolina 6a 4. Kubiszyn Radosław 6b 5. Kudasik Emilia 6d 6. Obara Anna 6d 7. Skrzypiec Jakub 6d 8. Szewczyk Martyna 6c.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W ETAPIE MIĘDZYSZKOLNYM!

 

Finaliści Konkursu Interdyscyplinarnego Matematyczno - Przyrodniczego.
 
LAUREACI :                                                                       
Radosław Kubiszyn  6b - Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy i Języka angielskiego                                                
Szymon Klepacki    6d - Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy                                                   
Julia Majkowska 6b - Konkurs Języka angielskiego

Wiktoria Warchoł 6c - Konkurs Języka niemieckiego

Martyna Szewczyk 6c - Konkurs Języka niemieckiego

 

FINALIŚCI:

Karolina Kmiecik  6a - Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Aldona Babiarz  6d - Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy

Aleksandra Perenc 6a - Konkurs Humanistyczny

Aneta Myszka 6b - Konkurs Humanistyczny

Radosław Kubiszyn 6b - Konkurs Humanistyczny

Laureat konkursu matematyczno-przyrodniczego oraz j. angielskiego Laureatka konkursu j. angielskiego Laureatka konkursu j. niemieckiego Laureatka konkursu j. niemieckiego Laureat konkursu matematyczno-przyrodniczego

Radek            Julia              Wiktoria        Martyna          Szymon

Dekoracje wielkanocne

Pisanki, kurczątka, zajączki i baranki królowały w międzyszkolnym konkursie plastycznym DEKORACJE WIELKANOCNE.

Jury miało nie lada problem z wyborem najładniejszej ozdoby wielkanocnego stołu. Dlatego też, przyznało trzy pierwsze nagrody. Wszystkie otrzymały uczennice naszej szkoły:

Korolina Borek kl.III b Dominika Gajewska kl.III b Kinga Nowak kl.III b


Prawie dwa tysiące uczestników brało udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja". Wszyscy przygotowali ładne i kolorowe kartki świąteczne. Organizatorzy docenili oryginalność i pomysłowość pracy ucznia klasy III b MICHAŁA BIHUNIA. Przyznali mu WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy nagrodzonym uczeniom i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

"Nie wszyscy w ten sam sposób postrzegają marzenia..."

Talent, pomysłowość i oryginalność prac uczniów klas 0 - III możemy podziwiać na Wystawie Twórczości Plastycznej
pn. NASZ DZIECIĘCY ŚWIAT.
Wystawa została zaprezentowana w Galerii Teatru "Maska". Można ją oglądać w dniach od 25 kwietnia do 25 maja 2008 roku.

 

Wyspa Zagadek

KACPER FERENC uczeń klasy 5d został zakwalifikowany do finału krajowego Ogólnopolskiego VIII Konkursu Twórczego Używania Umysłu Wyspa Zagadek - Sopot 2007 / 2008 - Gratulujemy

 

Dnia 26 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 12 w Rzeszowie odbył się
II etap VI Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych „Młody Matematyk”.

Z naszej szkoły brało w nim udział 8 uczniów z klas szóstych.

Laureatami zostali:

 -Karolina Kmiecik  6a

 -Radosław Kubiszyn  6b

Martyna Szewczyk  6c

 -Szymon Klepacki  6d

 Życzymy im dalszych sukcesów w gimnazjum!